Nominace

nominace

Nominace českých hokejistů na mistrovství světa 2024

Brankáři: Dominik Frodl (Karlovy Vary; 1 zápas), Lukáš Klimeš (Vítkovice; 0), Jakub Málek (Ilves Tampere/Fin.; 4)

obránci: Daniel Gazda (9 zápasů/1 branka), Jan Ščotka (oba Kometa Brno; 40/1), Filip Pyrochta (Mladá Boleslav; 29/0), Jakub Sirota (Olomouc; 0/0), Petr Zámorský (Plzeň; 81/3), Jakub Galvas (Malmö/Švéd.; 24/4), Dominik Mašín (Ilves Tampere/Fin.; 19/0), Andrej Šustr (Kolín nad Rýnem/Něm.; 26/3), Libor Zábranský (Ässät Pori/Fin.; 19/0),

útočníci: Ondřej Beránek (49/7), Jiří Černoch (oba Karlovy Vary; 46/8), Tomáš Filippi (49/5), Jakub Rychlovský (oba Liberec; 5/1), Jáchym Kondelík (0/0), Adam Kubík (oba České Budějovice; 3/1), Michal Kovařčík (17/0), Ondřej Kovařčík (oba Jukurit Mikkeli/Fin.; 9/1), Jakub Flek (Kometa Brno; 74/18), Roman Červenka (Rapperswil-Jona/Švýc; 192/53), Petr Kodýtek (Ilves Tampere/Fin.; 33/3), Radan Lenc (HV 71/Švéd.; 64/14), Matěj Stránský (Davos/Švýc.; 60/8), Michael Špaček (Ambri-Piotta/Švýc.; 60/9), David Tomášek (Färjestad/Švéd.; 56/18).

Nominace českých hokejistů na mistrovství světa 2023

Brankáři: Šimon Hrubec (Curych/Švýc.; 31 zápasů), Marek Langhamer (Ilves Tampere/Fin.; 13), Karel Vejmelka (Arizona/NHL; 12),

obránci: Tomáš Dvořák (20 zápasů/1 branka), Jan Košťálek (oba Pardubice; 19/4), Michal Kempný (70/7), David Němeček (oba Sparta Praha; 24/1), Tomáš Kundrátek (Kometa Brno; 98/11), Michal Jordán (Rapperswil-Jona/Švýc.; 110/5), Ronald Knot (Tucson/AHL; 9/1), Jakub Zbořil (Boston/NHL, 2/0),

útočníci: Ondřej Beránek (38/7), Jiří Černoch (oba Karlovy Vary; 38/8), David Tomášek (44/13), Vladimír Sobotka (oba Sparta Praha; 57/10), Filip Chlapík (27/6), Michael Špaček (oba Ambri-Piotta/Švýc.; 48/9), Lukáš Sedlák (Pardubice; 20/5), Jakub Flek (Kometa Brno; 61/15), Daniel Voženílek (Oceláři Třinec; 4/1), Roman Červenka (Rapperswil-Jona/Švýc.; 182/50), Filip Chytil (New York Rangers/NHL; 30/8), Martin Kaut (San Jose/NHL; 13/2), Dominik Kubalík (Detroit/NHL; 75/26), Jiří Smejkal (Oskarshamn/Švéd.; 57/10) .

Nominace Kanady

Brankáři: Devon Levi (Buffalo/NHL), Samuel Montembeault (Montreal/NHL),

obránci: Ethan Bear, Tyler Myers (oba Vancouver/NHL), Justin Barron (Montreal/NHL), Pierre-Olivier Joseph (Pittsburgh/NHL), Jake Walman (Detroit/NHL), MacKenzie Weegar (Calgary),

útočníci: Sammy Blais, Jake Neighbours (oba St. Louis/NHL), Lawson Crouse, Jack McBain (oba Arizona/NHL), Peyton Krebs, Jack Quinn (oba Buffalo), Milan Lucic, Tyler Toffoli (oba Calgary/NHL), Adam Fantilli (University of Michigan/NCAA), Cody Glass (Nashville/NHL), Scott Laughton (Philadelphia/NHL), Joe Veleno (Detroit/NHL).

Nominace USa 

Brankáři:
Drew Commesso (Boston University, NCAA), Casey DeSmith (Pittsburgh, NHL), Cal Petersen (Los Angeles, NHL).

Obránci:
Ronnie Attard (Philadelphia, NHL), Lane Hutson (Boston Univeristy, NCAA), Connor Mackey (Arizona, NHL), Nick Perbix (Tampa Bay, NHL), Scott Perunovich (Springfield, AHL), Dylan Samberg (Winnipeg, NHL), Henry Thrun (San Jose, NHL).

Útočníci:
Anders Bjork (Chicago, NHL), Nick Bonino (Pittsburgh, NHL), Matt Coronato (Calgary, NHL), Sean Farrell (Montreal, NHL), Conor Garland (Vancouver, NHL), Cutter Gauthier (Boston College, NCAA), Carter Mazur (Grand Rapids, AHL), Drew O`Connor (Pittsburgh, NHL), Alex Tuch (Buffalo, NHL), Luke Tuch (Boston University, NCAA), T.J. Tynan (Ontario, AHL), Samuel Walker (Minnesota, NHL).

Trenér: David Quinn.

 

Nominace hokejistů Slovenska

Brankáři: Samuel Hlavaj (Slovan Bratislava), Dominik Riečický (Košice), Stanislav Škorvánek (Michalovce)

Obránci: Mário Grman, Patrik Koch (oba Vítkovice/ČR), František Gajdoš (Nitra), Dávid Mudrák (Zvolen), Martin Gernát (Lausanne/Švýc.), Michal Ivan (Liberec/ČR), Samuel Kňažko (Columbus/NHL), Mislav Rosandič (Hradec Králové/ČR)

Útočníci: Andrej Kudrna, Matúš Sukeľ (oba Litvínov/ČR), Róbert Lantoši, Mário Lunter (oba Mladá Boleslav/ČR), Peter Cehlárik, Marek Hrivík (oba Leksand/Švéd.), Viliam Čacho (Trenčín), Alex Tamáši (Banská Bystrica), Libor Hudáček (Třinec/ČR), Martin Chromiak (Ontario/AHL), Miloš Kelemen (Arizona/NHL), Oliver Okuliar (Hradec Králové/ČR), Richard Pánik (Lausanne/Švýc.), Pavol Regenda (Anaheim/NHL)

 

Nominace Norska 

Brankáři:
Tobias Normann (Sarpsborg), Jonas Arntzen (Örebro, Švédsko), Henrik Haukeland (Düsseldorf, Německo).

Obránci:
Ole Einar Engeland Andersen (Stjernen), Isak Hansen (Leksand, Švédsko), Ole Julian Björgvik Holm (Cleveland, AHL), Johannes Johannesen (Mora, Švédsko), Max Krogdahl (Västervik, Švédsko), Christian Kasastul (IFK Helsinky, Finsko), Emil Lilleberg (Oscarshamn, Švédsko), Mattias Nörstebö (Björklöven, Švédsko).

 

Útočníci:
Noah Steen, Petter Vesterheim (oba Mora, Švédsko), Philip Granath (Tappara Tampere, Finsko), Michael Haga (Linec, ICEHL), Ludvig Hoff (Stavanger), Andreas Martinsen (Valerenga Oslo), Sondre Olden (Le-Chaux-de-Fond, Švýcarsko), Ken Andre Olimb (Schwenningen, Německo), Thomas Olsen (Valerenga Oslo), Thomas Berg-Paulsen (Stavanger), Eirik Östrem Salsten (Storhamar), Havard Östrem Salsten (Sparta Sarpsborg), Mathias Trettenes (Hämeenlinna, Finsko), Markus Vikingstad (Bremerhaven, Německo).

Trenér: Tobias Johansson.

Nominace Slovinska 

Brankáři:
Luka Gračnar (Landshut, Německo), Gašper Krošelj (Mladá Boleslav), Žan Us (Olimpija, ICEHL).

Obránci:
Aljoša Crnovič (Olimpija, ICEHL), Kristjan Čepon (Olimpija, ICEHL), Blaž Gregorc (Augsburg, Německo), Aleksandar Magovac (Olimpija, ICEHL), Bine Mašič (Sport, Finsko), Žiga Pavlin (Valpusteria, ICEHL), Matic Podlipnik (Poprad, Slovensko), Miha Štebih (Nice, Francie).

Útočníci:
Tadej Čimžar (Olimpija, ICEHL), Jan Drozg (Chabarovsk, KHL), Žiga Jeglič (Bremerhaven, Německo), Anže Kuralt (Fehérvár, ICEHL), Luka Maver (Vorarlberg, ICEHL), Ken Ograjenšek (Graz, ICEHL), Žiga Pance (Olimpija, ICEHL), Robert Sabolič (Villach, ICEHL), Nik Simšič (Olimpija, ICEHL), Rok Tičar (Klagenfurt, ICEHL), Blaž Tomaževič (Villach, ICEHL), Jan Urbas (Bremerhaven, Německo), Miha Verlič (Bremerhaven, Německo), Miha Zajc (Olimpija, ICEHL).

Trenér: Matjaž Kopitar.

Nominace Lotyšska 

Brankáři:
Kristers Gudlevskis (Modo, Švédsko), Ivars Punnenovs (Lausanne, Švýcarsko), Arturs Šilovs (Vancouver, NHL).

Obránci:
Uvis Janis Balinskis (Liberec), Oskars Cibulskis (Kladno), Karlis Čukste (Třinec), Ralfs Freibergs (Litvínov), Janis Jaks (Litvínov), Arvils Bergmanis (Olimp, Lotyšsko), Kristaps Zile (Litvínov), Roberts Mamčics (Nové Zámky, Slovensko).

Útočníci:
Andris Džerinš (Herning, Dánsko), Kaspars Daugavinš (Iserlohn, Německo), Ronalds Keninš (Lausanne, Švýcarsko), Roberts Bukarts (Vítkovice), Miks Indrašis (Schwenninger, Německo), Rodrigo Abols (Örebro, Švédsko), Rihards Bukarts (Klagenfurt, ICEHL), Oskars Batna (Jukurit, Finsko), Rudolfs Balcers (Tampa Bay, NHL), Martins Dzierkals (České Budějovice), Renars Krastenbergs (AIK, Švédsko), Deniss Smirnovs (Ženeva, Švýcarsko), Toms Andersons (Chaux-de-Fonds, Švýcarsko), Dans Ločmelis (Luleå U20, Švédsko).

Trenér: Harijs Vitolinš.

Nominace hokejistů Švýcarska

 

Brankáři: Leonardo Genoni (Zug), Robert Mayer (Ženeva), Joren Van Pottelberghe (Biel-Bienne),

obránci: Dean Kukan, Christian Marti (oba Curych), Michael Fora (Davos), Tobias Geisser (Zug), Andrea Glauser (Lausanne), Romain Loeffel (Bern), Tim Berni (Columbus/NHL), Janis Moser (Arizona/NHL),

útočníci: Fabrice Herzog, Sven Senteler, Dario Simion (všichni Zug), Andres Ambühl, Enzo Corvi (oba Davos), Gaëtan Haas, Mike Künzle (oba Biel-Bienne), Marco Miranda, Tanner Richard (oba Ženeva), Christoph Bertschy (Fribourg-Gottéron), Damien Riat (Lausanne), Calvin Thürkauf (Lugano), Denis Malgin (Colorado/NHL), Nino Niederreiter (Winnipeg/NHL).

Nominace hokejistů Finska 

Brankáři: Christian Heljanko (Tappara Tampere), Emil Larmi (Växjö/Švéd.), Jussi Olkinuora (Brynäs/Švéd.),

obránci: Mikael Seppälä (Tappara Tampere), Nikolas Matinpalo (Ässät Pori), Atte Ohtamaa (Kärpät Oulu), Niklas Friman (Brynäs/Švéd.), Miika Koivisto (Växjö/Švéd.), Mikko Lehtonen (Curych/Švýc.), Olli Määttä (Detroit/NHL), Ville Pokka (Färjestad/Švéd.),

útočníci: Marko Anttila (Kärpät Oulu), Waltteri Merelä (Tappara Tampere), Joel Armia (Montreal/NHL), Hannes Björninen (Brynäs/Švéd.), Markus Granlund (Lugano/Švýc.), Teemu Hartikainen (Ženeva/Švýc.), Kaapo Kakko (New York Rangers/NHL), Kasperi Kapanen (St. Louis/NHL), Juho Lammikko (Curych/Švýc.), Sakari Manninen (Henderson/AHL), Ahti Oksanen (Oskarshamn/Švéd.), Harri Pesonen (Langnau/Švýc.), Jere Sallinen (Biel-Bienne/Švýc.), Antti Suomela (Lausanne/Švýc.), Mikko Rantanen (Colorado/NHL).

Nominace hokejistů Francie 

Brankáři: Julian Junca (Gap), Quentin Papillon (Mylhúzy), Sébastian Ylönen (Cergy-Pontois),

obránci: Jules Boscq, Lucien Onno (oba Bordeaux), Pierre Crinon (Grenoble), Enzo Guebey (Curych/Švýc.), Florian Chakiachvili (Rouen), Vincent Llorca (Angers), Hugo Gallet (KalPa Kuopio/Fin.), Thomas Thiry (Ajoie/Švýc.),

útočníci: Dylan Fabre, Sacha Treille (oba Grenoble), Valentin Claireaux (Rouen), Nicolas Ritz (Angers), Peter Valier (Bordeaux), Justin Addamo (Wilkes-Barre/Scranton/AHL), Charles Bertrand (Ingolstadt/Něm.), Louis Boudon (Iowa/AHL), Kévin Bozon (Ajoie/Švýc.), Tim Bozon (Lausanne/Švýc.), Guillaume Leclerc (Székesfehérvár/ICEHL), Jordann Perret (Hradec Králové/ČR), Anthony Rech (Iserlohn/Něm.), Alexandre Texier (Curych/Švýc).

Nominace Švédska 

Brankáři: Jacob Johansson (Timra), Lars Johansson (Frölunda), Jesper Wallstedt (Iowa/AHL),

obránci: Lukas Bengtsson, Joel Persson (oba Växjö), Christian Folin (Frölunda), Anton Lindholm (Leksand), Jonathan Pudas (Skelleftea AIK), Henrik Tömmernes (Ženeva/Švýc.), Patrik Nemeth (Arizona/NHL), Rasmus Sandin (Washington/NHL),

útočníci: Jonatan Berggren, Lucas Raymond (oba Detroit/NHL), Jacob de la Rose, Marcus Sörensen (oba Fribourg-Gottéron/Švýc.), Leo Carlsson (Örebro), Dennis Everberg (Rögle), Linus Johansson (Färjestad), Pär Lindholm (Skelleftea AIK), André Petersson (HV 71), Alexander Nylander (Pittsburgh/NHL), Carl Grundström (Los Angeles/NHL), Oscar Lindberg (Bern/Švýc.), Jakob Silfverberg (Anaheim/NHL), Fabian Zetterlund (San Jose/NHL).

Nominace hokejistů Maďarska 

Brankáři: Gergely Arany (Ferencvárosi TC/Erste Liga), Bence Bálizs (Jastrzebie/Pol.), Dominik Horváth (Székesfehérvár/ICEHL),

obránci: Zsombor Garát, Tamás Pozsgai, Bence Szabó (všichni Budapešť HC/Erste Liga), Milán Horváth, Bence Stipsicz (oba Székesfehérvár/ICEHL), Roland Kiss, Bence Szirányi (oba DVTK Miškovec/Erste Liga), Nándor Fejes (Gyergyói/Erste Liga/Rum.), Zétény Hadobás (Västeras/Švéd.),

útočníci: István Bartalis, Csanád Erdély, János Hári, István Terbócs (všichni Székesfehérvár/ICEHL), Karol Csányi (Zvolen/SR), Vilmos Galló (Linköping/Švéd.), Dániel Kóger (Corona Brašov/Erste Liga/Rum.), Gergö Nagy (Ferencvárosi TC/Erste Liga), Krisztián Nagy (Budapešť HC/Erste Liga), Kristóf Papp (Northern Michigan University/NCAA), Balázs Sebök (Ilves Tampere/Fin.), István Sofron (Csíkszereda/Erste Liga/Rum.), Péter Vincze (Gyergyói/Erste Liga/Rum.).

Nominace hokejistů Kazachstánu 

Brankáři: Nikita Bojarkin, Andrej Šutov (oba Barys Astana/KHL), Maxim Pavlenko (Nomad Astana),

obránci: Adil Beketajev, Samat Danijar, Tamirlan Gajtamirov (všichni Barys Astana/KHL), Danil Butěnko, Madi Dichanbek, Arťom Koroljov (všichni Nomad Astana), Kirill Polochov (Kokšetau), Vladimir Orechov (Vladivostok/KHL), Dmitrij Breus (Čejka Nižnij Novgorod/MHL)

útočníci: Alichan Asetov, Dinmuchamed Kajyržan, Nikita Michajlis, Batyrlan Muratov, Michail Rachmanov, Kirill Savickij, Roman Starčenko, Ansar Šajchmeddenov, Arkadij Šesťakov (všichni Barys Astana/KHL), Abaj Mangisbajev, Maxim Muchametov, Alichan Omirbekov (všichni Nomad Astana), Dmitrij Grenc (Kokšetau), Andrej Bujalskij (University of Vermont/NCAA), Maxim Musorov (Voskresensk/VHL), Jevgenij Rymarev (Tula/VHL)

Nominace Německa 

Brankáři: Maximilian Franzreb (Bremerhaven), Mathias Niederberger (EHC Mnichov), Dustin Strahlmeier (Wolfsburg),

obránci: Leon Hüttl, Fabio Wagner (oba Ingolstadt), Jonas Müller (Eisbären Berlín), Moritz Müller (Kolín nad Rýnem), Maksymilian Szuber (EHC Mnichov), Leon Gawanke (Manitoba/AHL), Moritz Seider (Detroit/NHL), Kai Wissmann (Providence/AHL),

útočníci: Maximilian Kastner, Justin Schütz, Frederik Tiffels, Filip Varejcka (všichni EHC Mnichov), Alexander Ehl, Daniel Fischbuch (oba Düsseldorf), Marcel Noebels, Manuel Wiederer (oba Eisbären Berlín), Samuel Soramies (Augsburg), Wojciech Stachowiak (Ingolstadt), Parker Tuomie (Straubing), Dominik Kahun (Bern/Švýc.), John-Jason Peterka (Buffalo/NHL), Nico Sturm (San Jose/NHL).

Nominace Rakouska 

Brankáři: David Kickert (Salcburk), David Madlener (Feldkirch), Bernhard Starkbaum (Vídeň),

obránci: Dominique Heinrich, Philipp Wimmer (oba Salcburk), David Maier, Steven Strong (oba Klagenfurt), Nico Brunner (Vídeň), Thimo Nickl (AIK Stockholm/Švéd.), David Reinbacher (Kloten/Švýc.), Bernd Wolf (Lugano/Švýc.), Kilian Zündel (Ambri-Piotta/Švýc.),

útočníci: Mario Huber, Paul Huber, Benjamin Nissner, Thomas Raffl, Peter Schneider, Lucas Thaler, Ali Wukovits (všichni Salcburk), Manuel Ganahl, Lukas Haudum (oba Klagenfurt), Henrik Neubauer (Zell am See/AlpsHL), Oliver Achermann (La Chaux-de-Fonds/Švýc.), Marco Rossi (Minnesota/NHL), Dominic Zwerger (Ambri-Piotta/Švýc.).